Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Eco Living w świecie Smart Home

2021-11-24
Eco Living w świecie Smart Home

Zalet smart home jest wiele. Decyzja o posiadaniu inteligentnego domu to bardzo ważny krok, dzięki któremu możliwe jest nie tylko zwiększenie funkcjonalności i wygody wykonywania podstawowych, codziennych czynności. Jest to także doskonała droga do oszczędności czasu i zapanowania nad domowym budżetem.

Głowica termostatyczna FIBARO The Heat Controller

To urządzenie zaskakuje swoją funkcjonalnością zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dzięki głowicy termostatycznej FIBARO The Heat Controller możliwe jest zastąpienie popularnych, tradycyjnych rozwiązań ich inteligentnymi odpowiednikami. Dzięki temu możliwe jest wygenerowanie nawet do 42% oszczędności związanych z kosztami ogrzewania. W jaki sposób możliwe jest osiągnięcie takiej oszczędności? Wszystko za sprawą ustawienia temperatury do każdego z pomieszczeń osobno. Taka sama temperatura w sypialni, kuchni czy łazience przechodzi już do przeszłości!

Dodatkowo to wszystko może odbyć się z poziomu aplikacji mobilnej. Podobne działanie, które zauważalnie obniży koszty, to czujniki ruchu od FIBARO. Informacje, które wysyła czujnik, sprawią, że temperatura w miejscach, w których nie będzie żadnego ruchu, zostanie obniżona. Taka sama zasada może zostać zastosowana również do obniżenia kosztów związanych z poborem prądu (czujnik FIBARO Motion Sensor wyłączy światło w pomieszczeniach, w których nie wykryje ruchu).

Twój inteligentny dom z Roller Shutter

Kolejnym wartym uwagi urządzeniem jest Roller Shutter. Przede wszystkim ułatwia obsługę rolet, a zimą minimalizuje utratę ciepła. Zautomatyzowane rolety izolują dom od niskich i nieprzyjemnych temperatur, co przekłada się bezpośrednio zarówno na wygodę i komfort przebywania wewnątrz domu, ale także na oszczędność.

Dzięki wielofunkcyjności FIBARO możesz obsługiwać rolety zarówno poprzez:

  • komendy głosowe,
  • aplikację,
  • gesty,
  • przyciski.

Oszczędności z Walli i Smart Implant

Urządzenia FIBARO to także inteligentne gniazda i włączniki z serii Walli. Umożliwiają one nie tylko zarządzanie oświetleniem, ale także monitorowanie zużycia prądy. Urządzenie wysyła informację za pomocą pierścienia LED. Jego zmieniający się kolor pokazuje aktualny pobór prądu. Urządzenia umożliwiają także nadzorowanie urządzeń, które pobierają najwięcej mocy i wyłączanie poszczególnych sprzętów. Dzięki temu możesz sprawnie zarządzać kosztami utrzymania domu.

Popularnym urządzeniem jest także Smart Implant. To dodatek, dzięki któremu możliwe będzie zmienienie „Nieinteligentnego” urządzenia w inteligentne. Możesz go zastosować w piecach czy pompach ciepła. Sprawdzi się on także w produktach, które odpowiedzialne są za Twój ogród.

Jak widać, zalet inteligentnego domu jest wiele. Dzięki FIBARO możesz zadbać między innymi o funkcjonalność Twojego domu i urządzeń, które w nim się już znajdują. Co więcej, system inteligentnego domu umożliwia skuteczne zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem domu. System smart home to także gwarancja bezpieczeństwa i zwiększonego komfortu!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 26 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-08
Jestem użytkownikiem od wielu lat i przyszedł czas na zmianę centrali na HC3 . Polecam
2022-10-19
Towar zgodny z zamówieniem. Błyskawiczna realizacja zamówienia. Fantastyczna obsługa klienta.
pixel